R&D și suport tehnic

În 2000, după înființarea TAGRM Northern Machinery Factory, utilajele speciale la scară largă au fost întotdeauna în centrul atenției echipei de cercetare și dezvoltare a TAGRM.Deși capacitățile tehnice erau limitate la acea vreme, am găsit rapid un compromis și o cale lină între tehnologie și economie: mai întâi cercetare și dezvoltare și producție, apoi îmbunătățirea continuă, iar pentru produsele vândute anterior, ne-am angajat să oferim piese non-core care oferă servicii de upgrade gratuit. .

 

În curând, în jurul anului 2008, fabrica de mașini TAGRM a devenit binecunoscută pe piața de mașini speciale din China.

 

După aceea, echipa de cercetare și dezvoltare a TAGRM a urmat tendința producției internaționale de îngrășăminte organice și a introdus seria M3000 de mașini de strunjire a compostului la scară largă, cu referire la concepte străine avansate, combinate cu propriile caracteristici tehnice și avantajele lanțului industrial din jur. , și apoi a introdus seria M4000 și M6000 de mașini de strunjire gigant, a ocupat complet liderul de piață mare de strunjire a compsotului din China.

 

Ce este unic la turnerul de compost TAGRM:

Modul de transmisie al rolei este transmisia mecanica.Este transmisă de puterea motorului la arborele de transmisie, prin ambreiajul hidraulic și modulul de transmisie mare și grea transmisie cu role de control.Ambreiajul hidraulic, angrenajul și rola sunt dispozitive combinate de ridicare integrale, iar avantajele sunt: ​​rezolvarea problemei ridicării asincrone a rolei.În același timp, utilizarea unui modul înalt și a angrenajului greu, această greutate specifică a materialului are un avantaj clar, deoarece capacitatea portantă a angrenajului este puternică.În comparație cu un brand faimos la nivel internațional, motorul hidraulic este folosit pentru a antrena rola.Când se întâlnește material greu, motorul hidraulic are o sarcină mare și o presiune ridicată, ceea ce duce la o reducere a duratei de viață, iar piesele de schimb pot fi foarte costisitoare.

Remediere ambreiaj hidraulic, cutie de viteze mare și rolă 

Avantaj:

1. Eficiența transmisiei perechii de angrenaje este mare, până la 93% și nu scade în timp

2. Întreținere simplă, cost redus de întreținere;

3. Rolă de comandă ambreiaj electro-hidraulic, anti-impact, și cu modul de control manual, lucru de urgență;

4. Rola și fuzelajul sunt fixate într-un singur corp și întreaga mașină este ridicată și coborâtă dintr-o singură bucată pentru a evita slăbirea și căderea șuruburilor deținute de stat cauzate de ridicarea și coborârea asincronă a rolei.

 Sistem de ridicare dintr-o bucată

 

Suport tehnic suplimentar:

 

Echipa noastră de asistență tehnică poate potrivi cel mai potrivit cilindric și cap de tăiere (numai modelele M3600 și mai sus) în funcție de situația materială pe care trebuie să o procesați.

 rolă pentru mașină de strunjire a compostului

 

În unele cazuri, poate fi necesar să instalați sisteme suplimentare, cum ar fi folii de acoperire și dușuri, ceea ce poate fi realizat de echipa noastră.

sistem de duș compost turner

 


Ora postării: 01-ian-2022